HTML

látástréning

Minden látásprobléma, akármilyen kemény is, kevésbé függenek össze a korral és a genetikával, ezért javíthatók, gyógyíthatók, ideális esetben meggyógyíthatók szemüveg nélkül. A hivatal nem ismeri az eljárást, ezért még nem alkotta meg a tudományba való beemelését. Amennyiben a problémák valóban öröklottek, vagy már a korral is összefüggnek, akkor hatásait szintén nem becsülhetjük alá, mert a tudati látást célozza meg és nem a szemben keresi az okokat.

Friss topikok

Címkék

a feketeség elképzelése

2014.07.09. 08:50 xxnnn

 

dr. Bates

Jobb látás

 

havilap a  látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására

1919 november

 2. oldal

Látásjavítás az emlékezés fejlesztése segítségével

Amikor a látás jó, az emlékezés, a memória is jól működik, és teljesen relaxált állapot jön létre.( Ez rossz látásnál, és szemüvegben  nem jígy van sajnos). Ennél fogva a látást minden olyan módszerrel fejleszteni lehet, ami fejleszti az emlékezést.

A legegyszerűbb dolog, amit jól el lehet képzelni, az  egy kis fekete folt. Könnyű elképzelni, mert nincs különösebben mérete, alakja. Amikor a látásunk romlik, úgy találjuk, hogy a betűk kezdenek szürkülni. –Ez nem a szem romlása, meg a kor kérdése első sorban-,hanem egyfajta mentális blokké-. Az emlékezés kerül blokk alá és már nem  tudjuk olyan jól elképzelni a feketeséget egy betűre vagy tárgyra. Viszont menni fog a dolog, ha becsukott szemmel próbáljuk megelőször elképzelni a fekete foltot, vagy becsukott  és eltakart szemel. Pár másodpercig sikerülhet ugyanez nyitott szemmel is. Nyitott szemmel először úgy kell próbálkozni, hogy   egy semleges falfelületre nézünk, ahol semmi különös látnivaló nincs, és odagondoljuk a feketeséget. Ha ilyen kedvezőbb látási  helyzetekben gyakorlunk az emlékezőképességgel, akkor később, rosszabb látási körülmények között is-félhomály, éjszakai vezetés, mini betűs árcédula elolvasása-   képesek leszünk helyesen elképzelni a feketeséget akár nyitott szemmel is, mert  az agyunk egyre tudatosabban  és pontosabban képes feldolgozni a  beérkező információkat.

Ha felváltva csináljuk a feketeségre emlékezést szemeltakarással, majd nyitott szemmel  és a Snellen teszt tábla betűit is olyan feketének képzeljük, mint a mi általunk használt feketeség, előbb-utóbb képesek leszünk rövidebb – hosszabb időre  elolvasgatni a teszttábla kisebb betűit..  Az is jó, ha  kinézünk a teszt tábláról egy semleges falfelületre, miközben még mindig rágondolunk a feketeségre, majd vissza ingázunk a táblára és ott folytatjuk egy darabig.

Sok gyereket  evvel a módszerrel  gyorsan meg lehetett  gyógyítani. -Nekik a kedvenc fekete játékuk elképzelése a legjobb gyakorlat. batman köpenye, alvóállat feketéje, de a mai gyerek már a mobil telefont, a tv káváját, a laptop feketéjét választják inkább-.

A felnőtt szemüvegeseknél sok nehézség adódik. Még kedvezőbb látási körülmények között sem képesek pár másodpercnél tovább emlékezni a feketeségre, és ezt is csak úgy, ha annak két széle között ingázgatnak magukban. Talán könnyebb lehet két feketeség vagy két apróbb fekete tárgy emlékképe között ingázni. (Nagyon lazán, nem akarva a rágondolást, nem akarva a belső emlékezést és nem látni a feketeséget, csak rágondolni).

http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1919-11.php

 

Vén Péter

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://latastrening.blog.hu/api/trackback/id/tr796486901

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

kiscsibe33 2015.08.23. 14:43:54

Tegnap olvastam ezt a bejegyzést először. Bates szavai nem ismeretlenek előttem, Péter tolmácsolásában már sokszor olvastam hasonló segítő szavakat.

A fekete pont elképzeléséről is, bár itt az, hogy fekete foltnak írja, az nekem könnyebben elképzelhető, vagy rágondolható.
Történt ugyanis, hogy tegnap valahogyan ezt próbálgattam, és a korábbi tapasztalat alapján amikoris megtapasztaltam azt, hogy nem azzal kell foglalkoznom, hogy hogyan látom azt a valamit, ami előttem van, hanem attól függetlenül gondolhatok oda bármit is. E gondolat már hozott csodaszerű könnyebbséget.

Most azonban ezt a feketeséget próbálva, rágondolva azt tapasztaltam, hogy sikerült, sőt. Eladdig, hogy tegnap míg ezt nem olvastam egészen elfáradtak szemeim - nem a monitor miatt, hanem azért mert rosszul nézek, mert nézek.. ezt már korábban is tudtam, csak nem tudtam belőle kilépni sehogy sem. Tenyerezés is csak addig segített, amíg le volt takarva a szemem, az ingázásnál sem jutottam át a holtponton, mert .. nem tudom.

Most azonban a fekete foltra, vagy feketeségre rágondoltam, azt vettem észre, hogy ez elold a látni akarástól, és hogy erre gondoltam azt vettem észre, hogy feltűnt közben ahogy sétáltam, vagy éppen autóztam, hogy az elmozdulás, a siklás megtörténik. Valószínű azért, mert a gondolat kötötte le a figyelmem, és nem a technikai értelemben vett nézés, vagyis a szemekkel foglalkozás.

Tegnap aztán hazaérve azt vettem észre, de már a kocsiba beülve is, hogy feltűnt a kormány feketesége, a dolgok színe, és úgy tűnt, hogy azok élesebben színesek.
Aztán este filmet nézve - szemüveg nélkül - olyan élesnek tűnt a kép (persze talán nem is volt az), de annak tűnt. Vagyis a korábbiakkal szemben nem volt az az érzésem, hogy hiányzik a szemüveg.

Aztán ma reggel - minden reggel igen kifejezett szemfáradtsággal ébredtem, gyakorlatilag majd félórába tellett egy kis tenyerezéssel mondanám feloldani a szemfáradtságomat.. ma reggel valahogy bennem volt ez a fekete gondolat, és azt vettem észre, hogy igen hamar - még különösebb tenyerezés nélkül is feloldódott a feszültség, ami nem is volt már akkora, mint szokott.

Szóval hurrá!

És ezt 10 év félreértés után, mert eddig nem értettem, illetve más szavakat értettem ezen szavak alatt. Hát most már lassan... talán azt fogom érteni és megélni, amiről Bates tényleg beszélt..

kiscsibe33 2015.08.23. 14:53:35

19 éve írtak fel először szemüveget - talán azért mert sokat voltam gép előtt - játék ügyén - és hát a bámulás meg-megtörtént..

Aztán szemüveget lassan szemüveg követett, úgy, hogy nem is hordtam mindig, mert nem szerettem valahogy.

10 éve találkoztam először a szemtornával Harry Benjamin művével, majd a látástréning.hu fórumával és Vén Péter írásaival.
Aztán mint látható, kb. 10 év kellett ahhoz - az én esetemben, hogy talán ráérezzek arra, amiről eredendően beszél(t) Bates.

No, még nem beszélhetek végleges javulás útjáról, hanem inkább csak az aha élményről, hogy erre lehet az út. Ennek egy morzsája most ez, aminek igen nagyon örülök!

Csak ezt szerettem volna megosztani.
süti beállítások módosítása