HTML

látástréning

Minden látásprobléma, akármilyen kemény is, kevésbé függenek össze a korral és a genetikával, ezért javíthatók, gyógyíthatók, ideális esetben meggyógyíthatók szemüveg nélkül. A hivatal nem ismeri az eljárást, ezért még nem alkotta meg a tudományba való beemelését. Amennyiben a problémák valóban öröklottek, vagy már a korral is összefüggnek, akkor hatásait szintén nem becsülhetjük alá, mert a tudati látást célozza meg és nem a szemben keresi az okokat.

Friss topikok

Címkék

meg kell érten, hogy.....1

2014.11.27. 17:35 xxnnn

dr. Bates: Jobb látás.

Havilap a  látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására

1926 február

2. oldal

 

 

Meg kell érteni… 1

1.- hogy az erőltetés mindig rontja a látást. Nézzen a tesztlapra 6 m-ről. A legnagyobb betűket valószínűleg jól látja,.míg a kisebbekhez - azt hisszük, hogy - fókuszálás, erőltetés „kell”, ami érezhetően feszültséggel jár. Ha a  fókuszálást tovább csinálja, a betű még halványabb lesz. Ebből egyenesen következik - bár nem tűnik logikusnak-, hogy  rossz látásnál eleve  folyamatos erőltetéstől van. Ennek megértetése nagy segítséget ad a megfelelő látásjavító módszer-gyakorlat- kiválasztásához. 

2.-  hogy a bámulás is mindig rontja a látást. A jó szem gyakran pislog. Ahhoz, hogy a jó látásunk meglegyen, pislogni kell. Jól demonstrálható, ha valaki messze, vagy közel kinéz egy  betűt, miközben vagy egy percig nem pislog, a betűk mindkét távolságban homályosak lesznek. A demonstráció mindig meggyőzi a beteget, hogy  a jó látás fenntartása érdekében elengedhetetlen  a pislogás. 

3.-  hogy a szemeltakarás, ha jól csinálja az ember, mindig látást javít. Ha eltakarjuk lehunyt szemünket a két kezünkkel úgy, hogy minden fényt kizárjunk, a beteg csak feketeséget lát. Ez pihenteti a szemet és minden esetben ideiglenes, vagy hosszabb  látásfejlesztő  hatása van. A módszert lehet rosszul is csinálni. Ilyenkor a látómezőben piros, fehér, kék, vagy más színű csíkok, alakzatok jönnek be. Ez jelzi a feszültséget, és azt, hogy a szemeltakarás hossza nem volt megfelelő. Meg kell értetni, hogy a fél órás szemeltakarás, vagy a még több ideig tartó, sokkal, de sokkal hatékonyabb, mint a pár perces.

http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1926-02.php

Vén Péter

 

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://latastrening.blog.hu/api/trackback/id/tr716938251

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

kiscsibe33 2015.08.24. 18:20:50

"1.- hogy az erőltetés mindig rontja a látást. Nézzen a tesztlapra 6 m-ről. A legnagyobb betűket valószínűleg jól látja,.míg a kisebbekhez - azt hisszük, hogy - fókuszálás, erőltetés „kell”, ami érezhetően feszültséggel jár. Ha a fókuszálást tovább csinálja, a betű még halványabb lesz. "

Tökéletesen tapasztaltam ezt, csak éppen nem sikerült eloldódnom ettől a törvényszerűségtől. Nagyon sokáig azt hittem, hogy mégiscsak itt lehet valahol a kulcs, hogy jobban látni, de ahogyan írja, csak egyre vagy gyengébb lett a kép, vagy a ha az nem is, akkor csak pusztán fáradtság jelentkezett, vagy szemfeszülés.. és emiatt aztán sokat hanyagoltam is a snellenes gyakorlást.

A rágondolás, a képzelet, a sokat letakart szem (tenyerezés), és ja, hát akarni látni - ezeket még mindig csak ízlelgetem. Már értem, csak éppen még a gyakorlatban...
süti beállítások módosítása