dr. Bates: Jobb látás.
Havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1928 május
2. oldal
a színtévesztés
A betegek néha nem tudják megkülönböztetni a pirosat a kéktől, vagy egyéb színektől. Az orvosok úgy magyarázzák a színvakságot, mintha valami állandó probléma volna az ideghártyával, a szemideggel, vagy az aggyal. - Ma is örökletes betegségnek mondják, mint a fénytörési hibákat általában-. Azt gondolják, hogy a retina szervi elváltozása a fő felelős. Ez azonban nem mindig van így, mert egyes esetekben a betegség meggyógyult, pedig semmilyen változás nem történt a retinában.
Úgy találtam számos esetben, hogy a színtévesztés a teljesen jó szemben is kialakul. Viszont számos olyan beteget is láttam, amikor a retinán kialakult mentális stressz okozta blokk miatt lett színtévesztő valaki. Ezeket az eseteket addig nem lehet meggyógyítani, míg a retina betegségét nem kúráltuk ki.
Néhány esetben a színtévesztő fényérzékeny is. Másrészt, vannak olyan színtévesztők is, akik sokkal jobban érzik magukat az erősebb fényben. A színtévesztők általában stresszmentesek lesznek-meggyógyulnak- ha a napkezelést, a Központi Beállítást, a szemeltakarást, a nagy ingázást, vagy más módszert gyakorolnak.
Egy betegnek jó színlátása volt 1m-ről és 3m-ről, de egy méternél közelebbről színtévesztő volt, és a hiba sokkal erősebb lett tíz centi távolságban. Három méternél messzebb a színvakság állandó lett. Miután a szemben lévő blokk feloldódott pihentető gyakorlatokkal, a színvaksága meggyógyult.
Azok az emberek, akik színvaksággal születnek, vagy szerzett színtévesztésben szenvednek, mindnyájan meggyógyíthatók a stresszt oldó gyakorlatok alkalmazásával.
Vén Péter