dr. Bates
Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1924 május
2. oldal
Mennyit gyakoroljunk?
Az elfoglalt emberek sokat panaszkodnak, hogy nincs idejük gyakorolni a módszereimet. Azt mondják, hogy sokkal gyorsabb megoldás a szemüveg és könnyebb is. A jó látású emberek egész nap, míg fönt vannak, tulajdonképpen ösztönösen vagy tudatosan, de gyakorlatokat csinálnak szemüveg nélkül. Amikor valaki jól lát egy betűt, vagy egy tárgyat, a szem nyugalmi állapotban van. Bármilyen fókuszálás, erőlködés, hogy jobban lássanak, rontja a látást. Az egyetlen alkalom, amikor a szem tökéletesen feszültségmentes, az csak a jó látás megléte esetén áll fenn. Paradoxon, de úgy áll a dolog, hogy a rosszul látó erőltetést fejt ki, hogy rosszul lásson. Akinek fáj a feje, feszít, vagy fáj a szeme, vagy más tesztrészén érez valami problémát, mindig rosszabbul lát-csak annak nincs tudatában-.
Amikor a beteg azt mondja, hogy nincs ideje gyakorolni hibás nézetet vall. Miután ugyanannyi idő rosszul látni, mint jól, miért ne volna ideje arra, hogy jól használja a szemeit? A döntés az övé, de miután ezek tények és mégis a kifogásokat keresi, hát tudnia kell, hogy óriási tévedésben van.
Néhány páciens tiltakozik, hogy letegye a szemüvegét, mert nélküle nem tud dolgozni és abba akarja hagyni a tréninget, hogy majd szabadság alatt folytatja. Pár betegem a nagyon rossz látásuk ellenére is találtak időt arra, hogy szemüveg nélkül gyakoroljanak. Pár erősen rövidlátó (-15D.) tanár pd., olyan 3/60-as gyengeségű látással meg tudta csinálni még azt is, hogy szemüveg nélkül dolgozott, még pedig probléma nélkül. Sőt, a tréninggel és szemüveg nélküli hamar sokkal hatékonyabban tudtak dolgozni, mint előtte szemüvegben.
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1924-05.php
Vén Péter