dr. Bates
Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1922 június
2. oldal
Végleg vegye le a szemüveget! Dr. Bates is megtette.
Könnyű mondogatni, hogy valamit másként kellene csinálni, de megtenni…!?
Tény, hogy úgy nem lehet látást javítani szemüveg nélkül, hogy közben viseljük is.
Ez annyira fontos, hogy komolyan szem előtt kellene tartani.
Talán segít, ha tudjuk, hogy ez a nagyon fontos szükségszerűség képezi az egész –tréning- gerincét. Személyes tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz a dolog. Azt hiszem, hogy jobban ismerem a kérdést, mint az átlag szemüveges. Egy évembe került, mire meggyőztem magam, hogy addig nem fog javulni a látásom, míg le nem állok a szemüveg viseléssel. Aztán levettem. Véglegesen. Még vészhelyzetben sem gondoltam arra, hogy vissza kéne venni. dr. Bates az olvasószemüvegét tette le, és kb. egy év alatt meggyógyult, miközben saját magán tesztelte a látással kapcsolatos forradalmi gyógyítási rendszerét-.
a bizonytalan látástréningezők félnek attól, hogy már az elején végleg félre kéne tenni a szemüveget, pedig így gyorsan elérnék a látástressz oldását.
A szemüveg viselés sajnos nagyon mélyen gyökerező szokás. Szinte sokkolja az embert az a gondolat, hogy levegye. Ha őszinte szándék vezéreli az embert, akkor tudja, hogy mindent, amit csak lehet, meg kell tenni a gyógyulás sikeréért, ami könnyűvé, vagy könnyebbé teszi a szemüveg azonnali levételét. A betegek általában arról számolnak be, hogy néhány nappal a szemüveg levétele után már nem hiányzik annyira, mint ahogy először gondolták. Ne használjon színházi látcsövet és nagyítót sem. Természetes, hogy az ember hezitál megválni a szemüvegtől, mikor annyi évig viselte, és annyira hasznosnak tartotta. Talán segít, ha elolvassák, amit a szemüveg viseléséről publikáltam.
A szemproblémák legtöbb esetben idegi és működési zavarok és nincs kézzel fogható, vagy szervi alapjuk. Minden kísérő testi, idegi tünet plusz feszültséget kelt, ami változó fókusztávolságot eredményez. A szemproblémák tulajdonképpen más és más feszültégfajták elsősorban -és nem a hagyományosan megállapított genetikai és korral járó problémák-. Így van rövid-, távollátás, astygmia, vagy olvasó-szemüveges féle feszültség.
A szemüveg korrigálja a stressz okozta fókuszt, de azt sem mindig, mert a szem nincs mindig egyforma feszültség alatt. Amikor rajtunk van a szemüveg, inkább feszültség keletkezik, aminek következményeként a szemgolyó megváltoztatja az alakját, ennél fogva hogyan is lehetne a szem nyugalmi állapotát is fenntartani, meg egyszerre tökéletesen is látni.
Ha megértettük, amiket fentebb állítottam, fel tudjuk fogni, hogy miért fontos véglegesen eltenni a szemüveget ahhoz, hogy meggyógyuljunk.
Ne érveljen mindig az ellenkezőjével. Amikor orvoshoz megy, gondolkodás nélkül elvárja, hogy amit felír, az jó legyen, pedig nem is ismeri a gyógyszer hatásmechanizmusát. Amikor eljön hozzám egy beteg, hogy elérjem vele a szem nyugalmát, - meggyógyítsam - mindig azt mondom; „Váljon meg a szemüvegtől és meggyógyulhat”
Ha bölcs, megteszi azt, amit mondtam minden ellenvetés nélkül.
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1922-06.php
Vén Péter
..