Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1921 szeptember
2.oldal
Hogyan javul a látás a képzelet segítségével? No.: 2
Az elmúlt számok arra adtunk tanácsokat, hogy miként lehet látást javítani a képzelet segítségével. (1921 május).
Megbizonyosodhattunk arról, hogy milyen jó hatása van annak, ha úgy játszunk a képzelettel, hogy a betű négy oldalát vagy egyenesnek, vagy íveltnek, vagy nyitottnak gondoljuk, és figyelembe vesszük azt is, hogy a betű mozog.
A másik módszer, amivel sok paciens még sikeresebb lehet, az a találgatás. Akkor tesszük jól a dolgunkat, ha megfigyeljük a képzelet pontosságát -mindenféle akarás, belső keresés nélkül-, mert ilyenkor mindig élesebb lesz a homályos betű.
Nézzen egy olyan kicsi betűre, ami csak szürke foltnak látszik, és képzelje, hogy a teteje egyenes vonalú. Ha eltalálta, a részlet feketébb lesz, ha nem, akkor homályosabb, vagy eltűnik. Ha több próba sem sikeres, nézzen el a tesztlapról valahová, vagy csukja le a szemét, esetleg szemeltakarjon, majd csinálja meg ismét a gyakorlatot.
Sok esetben, amikor a betű egyik oldalának körvonalait sikerült helyesen elképzelni, az egész betű előjön. Ha mégsem, az eljárás ugyanaz; el kell képzelni a másik oldalt is a fenti módszerrel. Ha mind a négy oldalt pontosan képzeltük el, de a betűt mégsem találjuk ki, takarja el a szemet egy kis időre, majd folytassa.
Akkor is bejön a gyakorlat, ha egy olyan betűsorra néz, ami homályos, és az első betűjének tetejét képzeli egyenes vonalnak. Ha jó az elképzelés, az egész sor élesebb lesz, és ha folytatja a gyakorlást, az első betű előbb-utóbb elég éles lesz ahhoz, hogy megnevezze.
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1921-09.php
Vén Péter