Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1921 június
2.oldal
A látástréning lényege.
A látásjavítás rendszerében több módszer van arra, hogy lazítsa azt a tudatalatti feszültséget, ami a látásromlás igazi oka. Az éles látás feltétele tehát mindig a szemben és a látás útja mentén meglévő mentális nyugalom .A tréning lazító hatása előbb a tudatban, majd a szemben jön létre. A pihentetés mindig fejleszti a látást, a feszültség pedig rontja. A tréningezőnek először ezt az összefüggést kell megértenie.
Csukja be a szemét, és maradjon így 15 percig. Ne gondoljon semmi különösre, vagy gondoljon valami kellemesre. Amikor kinyitja a szemét, látja, hogy ideiglenesen, de jobban lát mindent. Ha nincs eredmény, akkor a tudatunk még nem eléggé relaxált .
A feszültség egyik jól ismert jele lehet az is, amikor remeg a szemhéj. Ha elég sokáig csináljuk a szemlehunyást, a tünet el fog múlni.
Sokan azért nem érezik az ideiglenes javulást, mert képtelenek elég hosszú ideig csukva tartani a szemüket. A gyerekeknél is csak akkor működik a dolog, ha egy felnőtt bátorítgatja őket a tartós szemlehunyásra. Sok felnőttnél sem ártana az ilyen célkitűzés.
A blokk/stressz látásrontó hatását úgy is demonstrálhatjuk, hogy valami kellemetlenre gondolunk - mondjuk egy fizikai hatásra, vagy arra, hogy valamit rosszul látunk - és erőltetjük, hogy „élesedjen” -. Ha a szem nyitva van ilyenkor, mindig romlik a látás.
Az is fokozza a bámulást - és stressz jön létre-, ha egy betűrészletre meredünk, vagy egyetlen betűt nézünk a teszt lapon úgy, hogy az egész betűt bámuljuk. Az ilyen nézés mindig rontja a látást és akár az egész betű is eltűnhet.
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1921-06.php
Vén Péter