dr. Bates:
Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1920 június
2. oldal
Látásjavítás napoztatás módszerével
A fény elengedhetetlen a szem egészségéhez, míg a sötétség ártalmas. A szem árnyékolása, a napszemüvegek, az besötétített szobák gyengítik a látást és előbb, vagy utóbb gyulladás lesz a vége.
A jó szeműek képesek a napba, vagy az erős fénybe nézni károsodás, vagy kellemetlen érzés nélkül , de a rossz szeműeknek is csak ideiglenesen árt a gyakorlat. Az utóhatás pár másodpercig, vagy pár percig tart, súlyosabb esetekben több óra, több nap, hét, pár hónapról, vagy többről beszélhetünk.
A fény tehát mindig jót tesz szem abnormális működése esetén, de egymaga ritkán elegendő arra, hogy meggyógyítsa a látást, Viszont mindig javul tőle a látás, továbbá ,ha más módszerekkel együtt használjuk, nagyon hatékony kiegészítő módszer.
Gyorsabb hatást érünk el a nap gyógyító erejének alkalmazása terén, ha nagyítólencsét alkalmazunk. Ráfokuszáljuk a fényt a szem fehérjére úgy, hogy állandóan mozgatjuk a lencsét a hőhatás elkerülésére. A páciens mélyen lefelé néz ilyenkor- a szemhéjat finoman felemeli - és a szem fehérjén mozgatjuk a fókuszt pár pillanatig, másodpercig, akár többször ismételgetve a gyakorlatot, ami az egy percet ne közelítse meg.
A napba nézésnek általában lassabb a gyógyító hatása, mégis hozhat gyors, végleges gyógyulást is, akár rövid időn belül.
A napba nézést lehet jól és rosszul csinálni. Rossz látás esetén soha ne nézzünk közvetlen a napba, mert bár nem okoz végleges károsodást, jelentős lehet a negatív hatása, még ha ideiglenes is. Ilyenkor ingázni kell a nap szélei között-jobb ha egy kis eget is bele veszünk mindkét oldalon- és miután jobban hozzászoktunk az erős fényhez, kicsit közelebb lehet ingázni a nap közepéhez. Egyre közelebb, addig, míg képesek leszünk közvetlen a napba nézni diszkomfort érzet nélkül. ( A napkezelések ilyen intenzív voltát mindenki csak saját felelőségre végezze)!!!
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1920-06.php
Vén Péter