dr. Bates:
Jobb látás
havilap a látásproblémák megelőzésére és szemüveg nélküli gyógyítására
1919 december
2. oldal
Látásjavítás az elképzelés - imagináció- segítségével
Amikor a felidézés, az imagináció tökéletes, a tudat is nyugalmi állapotba kerül. Egyértelmű, hogy lehetetlen egy időben relaxált állapotban lenni és stresszelni, ebből következik, hogy lehetetlen egyszerre tökéletesen is emlékezni egy betűre, és ugyanakkor rosszul is. Ezért, ha valaki már –újra- tökéletesen el tud képzelni egy betűt, vagy bármit, akkor azt tökéletesen is kell látnia.
Ráadásul a szemtükör is kimutatja, hogy ameddig az állapot fennáll, addig nincs dioptria sem, bármekkora is volt a gyakorlás előtt.
Tehát a látás akár gyorsan is javulhat az emlékezés segítségével.
Ha ezt a módszert szeretné gyakorolni a beteg, a következőképp járjon el:
Nézzen rá egy olyan nagy távoli betűre, amit a legjobban lát. - nem tökéletesen, csak az adott körülmények között a legkevésbé homályosan -. Zárja le a szemét és úgy takarja le kezeivel, hogy minden fényt kizárjon - palming- és gondoljon a betűre. Mikor már jól el tudja képzelni a betűt a szemeltakarás alatt, nézzen ki egy üres falfelületre, olyan 30 cm-re a betűtől jobbra, vagy balra, de úgy, hogy még mindig rágondol a betűre. Majd újra takarja el a szemét, gondoljon megint a betűre, de amikor újra kinyitja, akkor már a táblához egy kicsit közelebb képzelje el a betűt. Fokozatosan csökkentve a távolságot az elképzelés helye és a valós betű között, lassan akkor is rá tud majd gondolni a betűre, amikor az igazit nézi. Így, a jó elképzelés és az igazi kép találkozik és a valós betű tökéletesen bejön egy kis időre. Sőt, a mellette lévők is előjönnek. Ha a betűt valamiért nehéz elképzelni, gyakoroljon a szokásos feketeséggel, fekete folttal -ld. nov.-, vagy a betű egy részletével. Ez is éppen olyan hatékony gyakorlat (Tehát nem elég ránézni egy betűre, közben rá is kell, gondolni).
http://www.central-fixation.com/better-eyesight-magazine/better-eyesight-1919-12.php
Vén Péter